نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

عبارات دقیق برای خطاهای خاص تلویزیون پاناسونیک  از منبعی به منبع دیگر متفاوت است، تا حدی به این دلیل که سازندگان تلویزیون پاناسونیک  انگیزه زیادی برای صحبت در مورد عیوب در محصولات خود ندارند. نواربندی، که به آن کانتورینگ یا پوسترسازی کاذب نیز گفته می‌شود، به نوارهای رنگی جامد غیر واقعی در مناطقی اشاره دارد که باید یک انتقال صاف را نشان دهند.

اثر مشکلات تی وی باندینگ

زمانی که تصاویر تلویزیون پاناسونیک  تغییر تدریجی بین سایه‌های یک رنگ را نشان می‌دهند، نواربندی روی تصاویر تلویزیون پاناسونیک  تأثیر می‌گذارد. یکی از واضح‌ترین نمونه‌های آن، فیلمی از آسمان است که در آن رنگ آبی از آبی روشن در پایین به آبی تیره در بالا تغییر می‌کند. هنگامی که نواربندی اتفاق می‌افتد، انتقال صاف نیست و به نظر می‌رسد که آن بخش از تصویر به نوارهایی شکسته می‌شود که هر کدام دارای یک سایه ثابت هستند. این نوارها به جای یک انتقال صاف، یک مرز ناهموار بین سایه های آبی ایجاد می کنند.

علل احتمالی

متداول ترین توضیح برای نواربندی در روشی است که تلویزیون پاناسونیک  های جداگانه نور قرمز، سبز و آبی را در نسبت های مختلف برای تولید رنگ ترکیب می کنند. در برخی موارد، مشکل ممکن است این باشد که ماده منبع دارای سایه های رنگی بیشتری نسبت به صفحه نمایش است. در موارد دیگر، تلویزیون پاناسونیک  ممکن است از تکنیک هایی برای ایجاد طیف وسیع تری از سایه های رنگ استفاده کند. گاهی اوقات، این شامل ایجاد سایه هایی فراتر از رنگ های موجود در ماده منبع است. چنین تکنیک هایی همیشه موثر نیستند. در هر دو مورد، نتیجه این است که یک نوار به وضوح بزرگ از پیکسل‌ها که در حالت ایده‌آل در سایه‌های مختلف هستند، به جای آن در نوارهایی از رنگ‌های یکنواخت نمایش داده می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید   تقویت سیگنال تلویزیون

برخورد با باندینگ

در بررسی های محصول به ذکر موارد باندینگ دقت کنید و در نمایشگاه ها برای نشانه های باندبندی، صفحه نمایش ها را بررسی کنید. مجموعه های مختلف سطوح مختلف نواربندی را نمایش می دهند. قابل توجه بودن هم به محتوا و هم به تولید فیلمی که تماشا می کنید بستگی دارد. بخش رنگ منوی تنظیمات روی صفحه نمایش خود را بررسی کنید تا ببینید آیا تنظیماتی باعث کاهش یا حذف باند می شود. مجموعه شما ممکن است تنظیم خاصی را ارائه دهد که به طور خاص با هدف حذف باندها انجام می شود: به عنوان مثال، برخی از مجموعه های سونی تنظیماتی به نام درجه بندی صاف دارند. از طرف دیگر، سعی کنید ویژگی‌های ویژه تلویزیون پاناسونیک  خود را که مربوط به کنترل رنگ است، خاموش کنید. آنها می توانند باعث ایجاد یا بدتر شدن باند شوند.

میله های در صفحه نمایشگر

اصطلاح “باندبندی” گاهی اوقات برای یک مشکل متفاوت استفاده می شود که به عنوان “میله های زندان” یا “مشکلات یکنواختی صفحه نمایش” نیز شناخته می شود. در این حالت، برخی از قسمت‌های صفحه بدون توجه به تصویر مورد نظر، سبک‌تر از بقیه هستند. گاهی اوقات این نابرابری آنقدر شدید است که به صورت خطوط عمودی متمایز به نظر می رسد. این مشکل بیشتر مربوط به مجموعه های LED است. این دیودها از دیودهای ساطع کننده نور برای تولید نوری استفاده می‌کنند که از کریستال‌های مایع عبور می‌کند و یک تصویر تولید می‌کند. برخی از مجموعه ها به اندازه کافی خوب کار نمی کنند تا نور LED ها را به طور یکنواخت در سراسر صفحه پخش کنند. علاوه بر بررسی بررسی ها، می توانید از دیسک های تست تخصصی برای بررسی مشکلاتی مانند میله های زندان استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   اتصال کامپیوتر به پاناسونیک ویرا

مقالات مرتبط:

تعمیر صفحه شکسته HDTV

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هجده =

بررسی Panasonic TX-49dx650b

بررسی Panasonic TX-49dx650b

پاناسونیک 49dx650b با قیمت مناسب، شواهد بیشتری از سرعت رایج شدن تلویزیون های 4K/UHD است. شما یک سیستم تلویزیون هوشمند مبتنی بر فایرفاکس را در

ادامه مطلب »