نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش و نحوه عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

چگونه می توان یک LCD با صدا بدون تصویر را عیب یابی کرد. تلاش برای تعمیر برخی از دستگاه های الکترونیکی می تواند آنقدر گران باشد که جایگزینی آن منطقی تر باشد. قبل از اینکه بخواهید تلویزیون LCD با صدا و بدون تصویر جایگزین کنید، ممکن است راهنمایی در وب سایت سازنده در دسترس باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مشکل به دلیل اتصال نامناسب به جعبه کابل یا سایر دستگاه های خارجی ایجاد نشده است. یک تنظیم ساده اغلب تمام مواردی است که برای بازگرداندن تصویر به تلویزیون صفحه تخت شما لازم است.

صدا از تلویزیون اما بدون تصویر: نحوه رفع مشکل

اولین قدم برای عیب یابی تلویزیون بدون تصویر، اطمینان از روشن بودن تلویزیون است، اما اگر صدایی از آن بشنوید این مشکل حل شده است. بعد از این بررسی، صفحه خود را از نظر آسیب بررسی کنید. یک صفحه LCD شکسته یا ضربه خورده که دیگر کار نمی کند احتمالاً قابل تعمیر نیست. به جای تلاش برای جایگزینی یک صفحه خراب، معمولاً سرمایه گذاری در یک تلویزیون جدید آسان تر و ارزان تر است.

اگر صدمه فیزیکی به صفحه تلویزیون خود نمی بینید، ببینید آیا می توانید از راه دور تلویزیون خود برای رفتن به منوهای تلویزیون استفاده کنید. اگر می توانید، به تنظیمات نمایشگر بروید و مطمئن شوید که روشنایی، کنتراست و سایر تنظیمات باعث مشکل صفحه شما نمی شوند. اگر مطمئن نیستید که باید چه تنظیماتی انجام شود، به تنظیمات نمایشگر کارخانه بازنشانی کنید.

دستگاه های خارجی را بررسی کنید

اگر مشکل شما همچنان ادامه دارد و یک جعبه کابل دارید، نکته بعدی برای بررسی تاریک بودن کانال های دیگر است زیرا وجود یک مشکل در پخش کابل برای یک کانال غیر معمول نیست. وقتی صفحه تاریکی روی هر کانال رخ می دهد، با تنظیم مجدد جعبه کابل می توانید مشکل نمایشگر را برطرف کنید. همچنین باید اتصال بین جعبه کابل و تلویزیون خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید هر دو سر آن کاملاً متصل شده و آسیب ندیده اند.

این مطلب را از دست ندهید   حذف نقطه سیاه صفحه تلویزیون

اگر هنگام نمایش تلویزیون هنگام اتصال تلویزیون به دستگاه دیگری مانند DVD player، مشکل نمایشگر شما رخ داد، پورت تلویزیونی را که به آن متصل هستید تغییر دهید. همچنین می توانید دستگاه دیگری را متصل کنید. در صورت ادامه مشکل، ممکن است در کابل HDMI خود مشکلی داشته باشید.

کابل HDMI خود را عوض کنید

بعضی اوقات مشکلات نمایشگرهای تلویزیون LCD یا LED به دلیل خرابی کابل HDMI ایجاد می شود. سعی کنید از کابل دیگری استفاده کنید تا ببینید آیا تصویر تلویزیون شما بازیابی شده است. اگر تلویزیون سامسونگ شما صدا دارد اما تصویری ندارد، ممکن است بتوانید با استفاده از نرم افزار نصب شده روی تلویزیون خود تست کابل HDMI را انجام دهید. این تست در زیر منوی تنظیمات تلویزیون موجود است، اما اگر نمایشگر تلویزیون شما کار نمی کند ممکن است نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید کل تلویزیون را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازنشانی کنید، اما اگر تصویری برای کمک به پیمایش در منوهای تنظیمات تلویزیون نداشته باشید، این امر نیز مشکل خواهد بود.

برای پشتیبانی به وب سایت سازنده مراجعه کنید

وقتی تأیید کردید که در واقع مشکل تلویزیون دارید و مشکلی با کابل یا دستگاه خارجی ندارید، وقت آن است که برای پشتیبانی بیشتر به وب سایت سازنده مراجعه کنید. باید بتوانید نکات و آموزشهای عیب یابی مربوط به نمایشگر تلویزیون خود را پیدا کنید. همچنین ممکن است بتوانید یک جلسه پشتیبانی آنلاین را شروع کنید، برای تعمیر در خانه برنامه ریزی کنید یا اینکه از کجا تلویزیون خود را برای تعمیر حمل کنید.

این مطلب را از دست ندهید   گیرنده پیشگام تلویزیون از راه دور
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

بررسی Panasonic TX-49dx650b

بررسی Panasonic TX-49dx650b

پاناسونیک 49dx650b با قیمت مناسب، شواهد بیشتری از سرعت رایج شدن تلویزیون های 4K/UHD است. شما یک سیستم تلویزیون هوشمند مبتنی بر فایرفاکس را در

ادامه مطلب »