نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تلویزیون OLED چیست ؟

تلویزیون های LCD قطعاً متداول ترین تلویزیون موجود در این روزها برای مصرف کنندگان است و با از بین رفتن پلاسما، بیشتر افراد فکر می کنند تلویزیون های LCD (LED / LCD) تنها نوع باقی مانده هستند. با این حال، در حقیقت این مورد وجود ندارد زیرا نوع دیگری از تلویزیون در دسترس است که در واقع دارای مزایای بیشتری نسبت به LCD – OLED است.

آشنایی با تلویزیون OLED

OLED مخفف دیود ساطع کننده نور آلی است. OLED حاصل رشد فناوری LCD است که از ترکیبات آلی تشکیل شده در پیکسل برای ایجاد تصاویر، بدون نیاز به نور پس زمینه اضافی استفاده می کند. در نتیجه، فناوری OLED امکان نمایش صفحه های بسیار نازک را فراهم می کند که بسیار نازک تر از نمایشگرهای سنتی LCD و پلاسما هستند. از OLED به عنوان الکترو لومینسانس آلی نیز یاد می شود.

OLED در مقابل LCD

OLED از این جهت که صفحه های OLED را می توان در لایه های بسیار نازک ترسیم کرد، طراحی LCD نازک و مصرف برق با مصرف بهینه انرژی مشابه LCD است. همچنین، دقیقاً مانند LCD، OLED نیز دچار نقص پیکسل مرده می شود.

از طرف دیگر، اگرچه تلویزیون های OLED می توانند تصاویر بسیار رنگارنگی را به نمایش بگذارند و یک نقطه ضعف OLED در مقابل LCD خروجی نور است. با دستکاری در سیستم نور پس زمینه، می توان تلویزیون های LCD را طوری طراحی کرد که بیش از 30 درصد از درخشان ترین تلویزیون های OLED نور ساطع کنند. این بدان معناست که تلویزیون های LCD در محیط های اتاق روشن عملکرد بهتری دارند، در حالی که بیشتر برای محیط های اتاق با نور کم یا قابل کنترل هستند.

این مطلب را از دست ندهید   اصلاح سایه تلویزیون

OLED در مقابل پلاسما

OLED از آنجا که پیکسل ها از خود ساطع می شوند، مشابه پلاسما است. همچنین، دقیقاً مانند پلاسما، می توان سطح سیاه عمیقی را نیز تولید کرد. با این حال، مانند پلاسما، OLED نیز در معرض سوختن است.

OLED در مقابل LCD و پلاسما

همچنین، در حال حاضر، نمایشگرهای OLED عمر کمتری نسبت به نمایشگرهای LCD یا پلاسما دارند که قسمت آبی طیف رنگ در بیشترین خطر قرار دارد. همچنین، پایین آمدن به تلویزیونهای OLED با صفحه نمایش بزرگ، از نظر هزینه در مقایسه با تلویزیون های LCD یا پلاسما، هزینه بالاتری دارند.

از طرف دیگر، تلویزیون های OLED بهترین تصاویر صفحه نمایش دیده شده تاکنون را نشان می دهند. رنگ برجسته است و از آنجا که پیکسل ها می توانند به صورت جداگانه خاموش و روشن شوند، OLED تنها فناوری تلویزیونی است که قابلیت نمایش سیاه مطلق را دارد. همچنین، از آنجا که می توان پانل های تلویزیون OLED را بسیار نازک ساخت، می توان آنها را خم کرد – در نتیجه ظاهر تلویزیون های صفحه خمیده وجود دارد (توجه: برخی از تلویزیون های LCD نیز با صفحه نمایش منحنی ساخته شده اند).

وضوح، 3D و HDR

دقیقاً مانند تلویزیون های LCD، فناوری نیز از نظر وضوح بسیار خوب است. به عبارت دیگر، وضوح تلویزیون LCD یا OLED به تعداد پیکسل های کشیده شده روی سطح پنل بستگی دارد. اگرچه همه تلویزیون های OLED اکنون از وضوح صفحه نمایش 4K پشتیبانی می کنند، برخی از مدل های تلویزیون OLED گذشته با گزارش نمایشگر با وضوح بومی 1080p ساخته شده اند.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی متداول تلویزیون

اگرچه سازندگان تلویزیون دیگر گزینه مشاهده سه بعدی را برای مصرف کنندگان آمریکایی ارائه نمی دهند، فناوری OLED با 3D سازگار است و تا سال مدل 2017، ال جی تلویزیون سه بعدی ارائه کرده است که مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته است. اگر شما یک فن سه بعدی هستید، ممکن است هنوز بتوانید یکی از آنها را که در دست کار است یا در حال ترخیص است، پیدا کنید.

همچنین، فناوری تلویزیون OLED با HDR سازگار است – اگرچه تلویزیون با قابلیت HDR نمی توانند سطح روشنایی بالاتری را که بسیاری از تلویزیون های LCD توانایی آن را دارند نشان دهند – حداقل در حال حاضر.

خط پایین

پس از سالها شروع نادرست، از سال 2014، به عنوان جایگزینی برای تلویزیونهای LED / LCD در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است. با این حال، اگرچه قیمت ها در حال کاهش است، در اندازه صفحه نمایش و ویژگی های مشابه تلویزیون LED / LCD که دارای رقابت هستند، گران ترند، گاهی اوقات دو برابر. با این حال، اگر پول نقد و اتاق قابل کنترل با نور دارید، LED یک تجربه عالی تماشای تلویزیون را ارائه می دهند.

همچنین، برای کسانی که هنوز طرفدار تلویزیون های پلاسما هستند، مطمئن باشید OLED چیزی فراتر از یک گزینه جایگزین مناسب است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

بررسی Panasonic TX-49dx650b

بررسی Panasonic TX-49dx650b

پاناسونیک 49dx650b با قیمت مناسب، شواهد بیشتری از سرعت رایج شدن تلویزیون های 4K/UHD است. شما یک سیستم تلویزیون هوشمند مبتنی بر فایرفاکس را در

ادامه مطلب »