نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تلویزیون پاناسونیک‌های ال‌ای‌دی، صرف‌نظر از برندشان، مشکلات مشترکی دارند، به همین دلیل است که دانستن نحوه کار کردن با آنها مفید است. به این ترتیب، ممکن است بتوانید با اجتناب از بردن تلویزیون پاناسونیک خود به تعمیرگاه، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. در اینجا هشت مورد از رایج ترین مشکل رایج تلویزیون LED با آن مواجه شوید، آورده شده است.

5 مشکل رایج تلویزیون LED پاناسونیک

مشکل رایج تلویزیون LED و نداشتن تصویر

ممکن است با مشکل رایج تلویزیون LED مواجه شوید که خالی می شود و به نظر می رسد هیچ چیز صفحه نمایش را بر نمی گرداند. حتی یک راه اندازی مجدد سریع هم چیزها را حل نمی کند.

اگر این اتفاق برای شما بیفتد، به احتمال زیاد منبع تغذیه تلویزیون پاناسونیک LED شما دارای یک قطعه آسیب دیده است.

 • اغلب، آسیب در منبع تغذیه ریشه در یک خازن آسیب دیده است که معمولاً در هنگام نوسانات برق اتفاق می افتد. (به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب از یک محافظ برق با تلویزیون پاناسونیک LED خود استفاده کنید!)
 • اکنون، اگر آسیب وارد شده است، بهتر است یک تکنسین ماهر به تلویزیون پاناسونیک خود نگاه کنید. به احتمال زیاد خازن آسیب دیده ای دارد که اغلب پف کرده یا نشتی به نظر می رسد.
 • تعویض سریع خازن می تواند تلویزیون پاناسونیک شما را به حالت اولیه بازگرداند.

راه اندازی ظاهر خطوط افقی

در مشکل رایج تلویزیون LED، مشکل ظاهر شدن خطوط روی صفحه نمایش معمولاً با ست تاپ باکس ها مرتبط است. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که بسیاری از ست‌تاپ‌باکس‌ها تنها می‌توانند سیگنال ورودی کم را تولید کنند، در حالی که تلویزیون پاناسونیک‌های LED برای نمایش صحیح به سیگنال ورودی بالا نیاز دارند. بهترین راه حل برای این کار این است که به ستاپ باکس HD بروید.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی Panasonic TX-49dx650b

نداشتن صدا تلویزیون پاناسونیک ال ای دی

مشکلات صدا یکی دیگر از مشکلات رایج بسیاری از تلویزیون پاناسونیک های LED است. با وجود خاموش نبودن تلویزیون پاناسونیک، تلویزیون پاناسونیک هیچ صدایی تولید نمی کند. راه های مختلفی برای تشخیص این موضوع وجود دارد.

 • اگر در حال تماشای ویدیو از درگاه USB هستید، ممکن است بخواهید منابع دیگری را امتحان کنید. اگر صدا در تلویزیون پاناسونیک یا پلتفرم‌های پخش جریانی دیگر کار می‌کند، کدک‌های تلویزیون پاناسونیک احتمالاً زبان صوتی یا رمزگذاری ویدیو را نمی‌شناسند. در این صورت، باید فایل ویدیویی را به فرمت سازگار با تلویزیون پاناسونیک خود تبدیل کنید.
 • کار دیگری که باید انجام دهید این است که تلویزیون پاناسونیک خود را ریست کنید. بسته به مدل تلویزیون پاناسونیک خود، تنظیم مجدد تلویزیون پاناسونیک شامل خاموش کردن آن و جدا کردن آن از منبع برق و سپس راه اندازی مجدد آن پس از چند دقیقه است.
 • اگر پس از تنظیم مجدد تلویزیون پاناسونیک همچنان صدایی شنیده نمی شود، یک بلندگوی خارجی را به خروجی HDMI دستگاه های سازگار با eARC یا جک های خروجی صدا وصل کنید. اگر صدا از بلندگوها خارج شود، آسیب احتمالاً به بلندگوهای داخلی تلویزیون پاناسونیک متصل است.
 • اما، اگر صدا وجود نداشته باشد، مشکل در یکی از اجزای تقویت کننده تلویزیون پاناسونیک است. تلویزیون پاناسونیک های LED دارای تقویت کننده های داخلی در بلندگوهای خود هستند. تعمیر این مشکل نسبتاً ساده است، زیرا فقط مستلزم تعمیر و نگهداری متخصص متخصص برای تعویض تراشه IC صوتی آسیب دیده است.

خرابی پاناسونیک

عدم اتصال تلویزیون پاناسونیک ال ای دی به وای فای

در مشکل رایج تلویزیون LED اتصال Wi-Fi یکی دیگر از مشکلات رایج برای کاربران تلویزیون پاناسونیک هوشمند LED است. اما خیلی نگران نباشید، زیرا بسیاری از عواملی که در عدم اتصال نقش دارند به راحتی برطرف می شوند. برای کمک به تشخیص مشکل، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که مشکل کجاست.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون پاناسونیک

با تلویزیون پاناسونیک یا روتر وای فای؟

 • برای آزمایش اینکه آیا تلویزیون پاناسونیک یا روتر Wi-Fi مقصر است، باید بررسی کنید که آیا دستگاه های دیگر می توانند به شبکه شما متصل شوند یا خیر.
 • سرویسی مانند Netflix یا YouTube را در دستگاه دیگری پخش کنید.
 • اگر بتوانید استریم کنید، به این معنی است که به احتمال زیاد مشکل از تلویزیون پاناسونیک است.

اما قبل از رد کردن خطای تلویزیون پاناسونیک، بررسی کنید که چند دستگاه به روتر شما متصل است.

 • سعی کنید یک دستگاه را جدا کنید و ببینید آیا تلویزیون پاناسونیک LED شما به روتر متصل است یا خیر.
 • روتر معمولی Wi-Fi خانگی محدودیتی برای تعداد دستگاه هایی دارد که می توانند به آن متصل شوند.
 • اگر تلویزیون پاناسونیک شما می تواند پس از برداشتن دستگاه متصل شود، به این معنی است که روتر شما به حد مجاز خود رسیده است.

مشکل رایج تلویزیون LED و بررسی مودم و روتر

در مشکل رایج تلویزیون LED اما اگر هنوز قادر به اتصال نیستید، مراحل بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید. سعی کنید تلویزیون پاناسونیک و روتر خود را با جدا کردن آنها از منبع برق و دوشاخه مجدد راه اندازی کنید و بعد از یک دقیقه روشن کنید.

اگر تلویزیون پاناسونیک همچنان به روتر متصل نیست، باید دستگاه‌های دیگری را که ممکن است روی همان پهنای باند استفاده می‌کنند، بررسی کنید. مانیتورهای کودک و اجاق‌های مایکروویو نیز پهنای باند 2.4 گیگاهرتزی را که برای Wi-Fi استفاده می‌شود، اشغال می‌کنند.

اگر روتر شما از پهنای باند دوگانه پشتیبانی می کند، تلویزیون پاناسونیک خود را به پهنای باند بزرگتر 5 گیگاهرتز وصل کنید تا پهنای باند 2.4 گیگاهرتز را کاهش دهید.

 • اگر همچنان مشکل دارید، ممکن است مشکل از فاصله بین تلویزیون پاناسونیک و روتر باشد.
 • می توانید سعی کنید تلویزیون پاناسونیک خود را به روتر نزدیک کنید.
 • اما، اگر غیرممکن است، می توانید از کابل اترنت برای اتصال پایدارتر استفاده کنید.
 • اگر مسیریابی کابل اترنت سخت باشد، می توانید برای بهبود سیگنال روتر خود، یک توسعه دهنده یا تکرار کننده وای فای تهیه کنید.
این مطلب را از دست ندهید   حل 8 مشکل رایج تلویزیون پاناسونیک

تصویر روی صفحه نمایش کشیده یا مخدوش شده

در مشکل رایج تلویزیون LED ممکن است متوجه شوید که تصویر روی تلویزیون پاناسونیک LED شما درست به نظر نمی رسد. ممکن است کشیده، بریده شده یا له شده به نظر برسد.

اگر اینطور باشد، به احتمال زیاد تلویزیون پاناسونیک LED شما تنظیمات تصویر اشتباهی دارد.

 • احتمالاً از تنظیمات تصویر اشتباه برای رسانه استفاده می کنید یا به طور تصادفی تنظیمات را تغییر می دهید. یا در برخی موارد، تلویزیون پاناسونیک قاب را بریده است تا مناسب باشد.
 • می‌توانید با نگاه کردن به گزینه‌های مربوط به Zoom، Stretch و یا Resolution (مانند 16:9 یا 4:3) این مشکل را برطرف کنید. سپس باید این تنظیمات را انجام دهید تا کادربندی درست باشد.

بیشتر بدانید: نحوه رفع سوسو زدن صفحه تلویزیون پاناسونیک

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

بررسی Panasonic TX-49dx650b

بررسی Panasonic TX-49dx650b

پاناسونیک 49dx650b با قیمت مناسب، شواهد بیشتری از سرعت رایج شدن تلویزیون های 4K/UHD است. شما یک سیستم تلویزیون هوشمند مبتنی بر فایرفاکس را در

ادامه مطلب »